KONKURS ZA DIREKTORA ŠKOLE

Na osnovu člana 94.97. i 98. Zakona o osnovnoj školi (Službene novine Ze-do kantona broj 3/18 ), članova 4.,7.i 8 Pravilnika o imenovanju direktora škola  (Službene novine Ze-do kantona 2/18 i 1/12 ) Odluke  Školskog odbora broj: 341/21 od 9.3.2021.godine raspisuje se:

K O N K U R S

Za izbor i imenovanje direktora/direktorice  škole

Raspisuje se konkurs za direktora / direktoricu škole na mandatni period od četiri godine.

Uvjeti Konkursa:

Za direktora/ direktoricu osnovne škole može može biti imenovano lice koje ispunjava sljedeće uvjete:

-da je državljanin/ državljanka Bosne i Hercegovine,

-da posjeduje opću zdravstvenu sposobnost

-da ispunjava uvjeteza nastavnika/ nastavnicu odnosno stručnog saradnika/ cu u osnovnoj školi

-da ima najmanje VI stepen stručne spreme, odnosno završen studij po Bolonjskom sistemu (najmanje 180 ECTS bodova).

-da ima najmanje pet godine radnog iskustva u odgojno-obrazovnom procesu, a ističe se svojim radom ,sposobnostima organizacije odgojno-obrazovnog rada škole i u pedagoškoj teoriji i praksi

-da se protiv njega/nje ne vodi krivični postupak

-da mu sudskom odlukom nije zabranjeno obavljanje rukovodnih funkcija

-da nije zaposlen/a na drugoj izabranoj funkciji koja može uticati na eventualni sukob interesa

-da nije u bilo kakvoj rodbinskoj vezi do drugog stepena sa bilo kojim članom/ članicom Školskog odbora

-da nije politički angažovan /a u tijelima i organima političkih stranaka.

II

Direktora/cu škole imenuje Školski odbor na period od 4 ( četiri) godine uz predhodno pribavljeno mišljenje Ministarstva za obrazovanje,nauku,kulturu i sport Zeničko-dobojskog kantona i Saglasnosti Vlade Zeničko-dobojskog kantona.

Uz prijavu kandidat/nja su dužni priložiti sljedeću dokumentaciju:

• Kraću biografiju (CV)
  • Izvod iz Matične knjige rođenih/ rodni listi
  • Ljekarsko uvjerenje ne starije od 6 mjeseci ( dostavlja se po izvršenom prijemu)
  • Uvjerenje o državljanstvu  ne starije od 6 mjeseci)
  • Uvjerenje da se protiv kandidata / kandidatkinje ne vodi krivični postupak ( ne starije od 6 mjeseci)
  • Uvjerenje da kandidat nije osuđivan ( ne stajije od 6 mjeseci)
  • Izjavu da nije zaposlen/ zaposlena na drugoj poziciji koja može eventualno uticati na sukob intesesa (ovjerena od strane nadležnih organa-opčina ili notar)
  • Izjava da nije u bilo kakvoj rodbinskoj vezi do drugog stepena sa bilo kojim članom Školskog odbora ( ovjerenu od strane nadležnih organa-općina ili notara)
  • Izjavu da nije član tijela ni organa , ni rukovodećih tijela nijedne političke stranke,te da za vrijeme obavljanja povjerenih javnih dužnosti neće politički djelovati u smislu postupanja po datim političkim uputama ili preporukama, smjernicama i komentarima političkih stranaka, javnog angažovanja u radu stranačkih tijela ili organa, učešća u organizovanju javnih političkih istupanja na  političkim skupovima stranaka i njihovih organa i tijela, koa i svim drugim oblicima javnog podržavanja iznesenih stavova političkig stranaka, a na osnovu kojih bi se u javnosti ili školi mogla dovesti u pitanje njihova opredjeljena politička nepristrasnost ( ovjerenu od strane nadležnog organa –općina ili notara)
  • Diplomu o završenoj odgovarajućoj školi ili fakultetu
  • Uvjerenje o položenom stručnom ispitu
  • Uvjerenje o radnom iskustvu u odgojuno –obrazovnom procesu.

Napomena :  Svi dokumenti moraju biti originalni ili ovjerene kopije.

Prijave sa dokazima o ispunjavanju uvjeta KONKURSA dostaviti  na adresu Škole:

JU Osnovna škola,,Musa Ćazim Ćatić“Veliko Čajno Visoko 71300

Sa naznakom ,,Konkurs za izbor  i imenovanje direktora/ direktorice škole- ne otvarati.

Nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzimati u razmatranje.

Konkurs ostaje otvoren 15 dana od dana objavljivanja.

Školski odbor će pismenim putem obavijestiti sve učesnike/ce Konkursa o odluci o izboru kandidata/ kandidatkinje za direktora/direktoricu u roku od 8 dana od dana donošenja Odluke.